fbpx
Tillsatt
2021-11-04 Magnus Wallén

Partner Manager till Refunder

Ser du möjligheterna med datadriven försäljning & performance marketing? Vill du arbeta med ledande varumärken och kunna erbjuda partnererbjudanden via kanaler som TV, Play-tv, Webb-tv, DOOH, app, display och nyhetsbrev. Då ska du söka rollen som Partner Manager hos oss!

Om du inte redan känner till oss kan du se en kort film om oss här.

Om din roll som Partner Manager
Du kommer att arbeta med befintliga partners, men även sälja in nya partnerföretag. I din portfölj, för att hjälpa kunderna att öka sin försäljning och stärka sitt varumärke mot våra medlemmar, finns en rad olika digitala annonspaket som bland annat innehåller kampanjer i TV och utomhus, display på vår sajt, nyhetsbrev, native, sociala medier. Eftersom vi arbetar datadrivet har du tillgång till viktiga insikter, statistik och analyser kring hur våra medlemmar agerar och konsumerar våra kunders produkter och tjänster, och framgångsrika kundcase som visar att vår affärsmodell ökar våra partners försäljning och stärker deras varumärke.

Är du den vi söker?
För att bli framgångsrik som Partner Manager hos oss bör du ha arbetat med datadriven marknadsföring eller försäljning. Förmodligen har du erfarenhet av försäljning inom media eller har en bakgrund inom försäljning med en gedigen kunskap inom digital marknadsföring. Som person har du ett uttalat affärssinne, initiativkraft, kreativitet och ett tydligt resultatfokus. Är du dessutom en vinnarskalle, som även ser till teamet och har en ödmjuk inställning till kollegor och kunder, ska du absolut söka tjänsten.

Så söker du tjänsten
Skicka in din ansökan och ange ”Partner Manager” här. Vill du ha ytterligare information om rollen kontaktar vår rekryteringspartner Team720, Kenny Hallberg på telefon 070 557 06 67.

Om Refunder
Besök refunder.se för mer information om oss och vad vi erbjuder


Verifierad av MonsterInsights